Kotviace prvky a úchyty či závesy na sklenené konštrukcie patria k príslušenstvu, no ich kvalita musí byť rovnakáKotviace prvky a úchyty či závesy na sklenené konštrukcie patria k príslušenstvu, no ich kvalita musí byť rovnaká

Kvalitný sprchový kút je možné mať v každom byte, stačí si objednať niektorý z ponúkaných typov na eshope alebo osloviť odborníka a on vám navrhne kút na sprchovanie presne podľa vašich predstáv. Pri použití najmodernejších, trendových materiálov a doplnkov, ktoré sú posledným hitom v tomto segmente a vrátane príslušenstva budete mať originálny a kvalitný sprchový kút.

Príjemne upravený sprchový kút

Kúpeľne postupom času menili svoju tvár a dnes sa namiesto vane vo väčšine bytov umiestňujú sprchové kúty, ktoré sa dajú vyrobiť na mieru, nie sú náročné na priestor a ponúkajú PC401 oveľa viac možností na dizajn ako vane. Väčšina sprchových kútov je postavená štýlom spájania sklenenej zásteny a dverí, kúty môžu mať tvar „L, U“ alebo iba jednoduchej samostatne stojacej steny s dverami alebo bez nich, takzvané walk in.

Bezpečnosť používateľov sprchových kútov je dôležitá a to sa prejavuje aj tým, že na výrobu stien sa používa bezpečnostné sklo, ktoré je osadené v ráme alebo je iba bez rámu. Jeho hrúbka môže byť 8,10 a 12mm. Pôdorysné usporiadanie a dizajn povrchu skla je na projektantovi alebo investorovi, grafickú stránku skla môže dokonca navrhnúť aj majiteľ sprchového kúta, tak získa originálny náboj.

Dizajnové prevedenie je dôležité, ale ukotvenie skla je základ pre jeho bezpečné používanie. Kotviace prvky dodáva výrobca zásteny či sprchového kúta ako príslušenstvo a okrem iných prvkov sa tam nachádza aj PC401, pevný bodový úchyt medzi sklom a stenou, rozmeru 45x45x18mm, z mosadze a povrch v úprave chróm lesklý alebo matný, pre hrúbku skla 8 a10mm, môže sa použiť štandardný výrez skla alebo výrez do tvaru U.

Zásteny sú takmer neviditeľné

Pekné, kvalitné a zároveň funkčné, také vlastnosti majú všetky výrobky spoločnosti LM-MONT, ktorá sa špecializuje na hliníkové a sklenené konštrukcie a mnohé z nich už tvoria súčasť novostavieb aj vo svete. Okrem dizajnu treba vyzdvihnúť hlavne kvalitné prepracovanie a moderné materiály, ktoré dnešné stavby charakterizujú.