Do plastovej obálky sa nebojte vložiť aj krehkejší tovarDo plastovej obálky sa nebojte vložiť aj krehkejší tovar

Posielanie zásielok tak môže byť v duchu šetrenia životného prostredia, ktoré doposiaľ trpelo hlavne kvôli množstvu použitých plastov, vyrobených z klasickej fólie, ktorá je prakticky nerozložiteľná v prírode a hromadí sa ako nebezpečný odpad. Tento problém môže čiastočne vyriešiť používanie plastových obálok z recyklátu.

Ani skrutky sa v plastovej obálke nepostrácajú

Poštové služby patria k tým, ktoré využíva každý z nás, všetci sme už posielali balík, zásielku alebo list či dôležité dokumenty niekomu na území Slovenska, ale aj do ďalekých krajín. A každý z nás chce, aby boli doručené v takom stave, ako pri zabalení, teda nepoškodené. V prípade listov je to jasné, na tie máme papierové obálky, veľké predmety musíme zabaliť do kartónovej škatule a zásielky, plastové obálky ktoré majú menšia rozmery je vhodné zabaliť do plastovej obálky. Sú navrhnuté presne na tento účel a aj uzatváranie je tomu prispôsobené. Majú totiž lepiaci pásik, ktorý udrží každý druh tovaru vo vnútri obálky a nedovolí poškodiť ho.

Jednotvárnosť bielej či čiernej farby narúšajú farebné obálky v najrozličnejších odtieňoch, napríklad zelené, modré, ružové, žlté alebo holografická potlač, s nimi bude väčšia zábava pri každej návšteve pošty. Okrem príjemných farebných odtieňov obálky môžu mať aj uchá, ktoré zaistia jednoduchšiu manipuláciu počas prepravy. Veľkosti sa delia na formáty, od klasického A4 cez menšie čo o niečo väčšie rozmery, ktoré umožňujú balenie viacerých veľkostí predmetov ako sú malé súčiastky, sypké materiály, oblečenie, darčeky, kozmetika či bižutéria alebo knihy a veľa iných druhov predmetov.

Z farieb sa vám zatočí hlava...

V plastovej obálke musí zostať predmet chránený pred vlhkosťou, prachom a podobnými nečistotami a zároveň musí byť aj pevná, preto sa vyrábajú v hrúbkach plastu 50, 60, 70 a 90 mikrometrov. Diskrétnosť každého predmetu v obálke musí byť zaručená, a tak výrobca siahol po čiernej farbe, ktorú použil na vnútornú stranu obálky. Pre zákazníkov pripravil aj balenia s viacerými kusmi obálok, 10, 100 či 200 kusmi, ktoré sú finančne výhodnejšie hlavne pre predajcov, ktorí ich musia posielať aj niekoľko denne.