Kabelka má byť dobrou spoločníčkouKabelka má byť dobrou spoločníčkou

Určite mi dáte za pravdu, že by ste si nevedeli predstaviť ani jeden deň bez svojej spoločníčky-kabelky. Nie je to len módny doplnok na oživenie a dotvorenie outfitu, ale aj miesto na odloženie vecí, ktoré potrebujeme mať k dispozícii denne. Ak by sme sa kabelky mali vzdať, neviem si predstaviť iné miesto, kam by sme si všetky tieto vecičky uložili. Predstava plných napchatých vreciek na kabátoch či nohaviciach je nereálna z jednoduchého dôvodu: vrecká by to asi kapacitne nezvládli a zdeformovaný odev ženy by určite nebol na pohľad lákavý.

nakupování

To, že kabelku jednoducho potrebujeme, je jasné. Teraz ide o to, aby sme si pri jej kúpe uvedomili pár zásadných vecí:

1. na akú príležitosť si kabelku kupujeme
2. z akého materiálu by mala byť
3. veľkosť prispôsobiť postave ženy

plesové šaty

1.Kabelky rozlišujeme podľa druhu príležitosti, na akú ju potrebujeme. Rozmernejšie kabelky alebo takzvané šoperky sú ideálne na denné nosenie, v pohode sa do nich zmestia všetky vecičky a ešte vám zostane miesto aj na menší nákup, ak bude treba. Na večerné príležitosti si treba zaobstarať elegantnú, malú kabelku, bývajú väčšinou ozdobené, s lesklými akcentmi a pojmú akurát tak rúž a zrkadielko, na plesová sezóna večer aj tak nič iné potrebovať nebudete. Zabudnúť by sme nemali ani na športové tašky a vaky, ktoré využívame pri športových aktivitách či turistike, sú objemnejšie, športového strihu a materiálu.
2.Pri výbere kabelky hrá dôležitú úlohu aj materiál, z akého je vyrobená. Asi by bolo najrozumnejšie staviť na kvalitu, a tu zabezpečia kožené kabelky a tašky. Patria medzi najkvalitnejšie, vydržia roky v nezmenenom tvare a sú nadčasové. Syntetické materiály majú nevýhodu v tom, že môžu po čase praskať a na pohľad budú neestetické. V letných mesiacoch sú zasa veľmi obľúbené kabelky z ľanu či iných textílií.
3. Nezanedbateľným faktorom je aj veľkosť kabelky, mala by byť v pomere k proporciám postavy, aby sa útlejšie ženy pri nich nestratili a naopak, vysoké a moletnejšie postavy si môžu dovoliť veľké, objemné tašky.

kabela

V obľube aj u mužov
Kabelky však nie sú len výsadou žien, ani muži nepohŕdnu peknou taškou. Sú, samozrejme, odlišné od tých dámskych hlavne čo sa týka prevedenia či dizajnu, ale tiež patria medzi obľúbený doplnok outfitu moderného muža. Podklady k pracovnej schôdzke či mobil alebo kľúče od auta a doklady tak nájdu svoje miesto v peknej pánskej taške.
Akokoľvek sa rozhodnete, vyberajte so zreteľom na praktickosť, štýl, ktorý preferujete a v neposlednom rade aj na možnosti vašej peňaženky.