Osvetliť a opticky zväčšiť priestor bez použitia osvetlenia je veľmi dobrá myšlienkaOsvetliť a opticky zväčšiť priestor bez použitia osvetlenia je veľmi dobrá myšlienka

Otváranie a zatváranie dverí je úkon, ktorý sa denne môže zopakovať aj tisíckrát, preto je dôležité už pri ich navrhovaní počítať s touto kadenciou a podľa toho ich aj osadiť. Použitie kotviacich prvkov je rovnako dôležité ako samotné materiály, napríklad pri sklenených dverách je to bezpečnostné sklo. Krídla dverí sa otvárajú alebo posúvajú v niektorých prevádzkach neskutočne často, do obchodov vchádzajú zákazníci po celý deň, prejdú ich stovky a zakaždým z nich sa dvere zatvoria a potom zase otvoria. To je neskutočný nápor na závesy, ktoré ich držia. Otváravé krídla si vyžadujú iný typ závesov ako je to pri posuvných dverách, navyše ak sú zo skla.

Dvere s použitím grafickej fólie

V priestoroch sa môžu vyskytovať miesta, kde je nedostatok svetla, tam je vhodné použiť sklenené dvere, ak budú posuvné, ušetria aj dosť priestoru. Číre sklo prepustí veľa svetla a opticky priestor aj zväčší. Moderné interiéry už s touto alternatívou dverí rátajú a v mnohých sa posuvné dvere navrhujú bez rámu, v úlohe technicky a dizajnovo čistého prvku.

Sklo je považované za nadčasový materiál, vhodný do každého priestoru, je originálne hlavne svojou povrchovou úpravou, ale aj praktické a funkčné, s minimálnou údržbou. Bezpečnostné sklo bude navyše zárukou bezpečného používania, ak nechcete, aby posuvné sklenené dvere cez dvere bolo vidieť do miestnosti, stačí na sklo nalepiť grafickú fóliu v zaujímavom dizajne a vzoroch alebo použiť niektoré z matných či pieskovaných typov skla. Výber je široký a zapojiť môžete aj svoju fantáziu.

Dvere s oceľovými prvkami

Dvere v ráme z hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele budú takisto funkčné a tento materiál im dodá aj viac elegancie či luxusu. Takouto úpravou získa každý interiér nový náboj, oživíte svoj byt alebo pracovné prostredie a vnesiete doň trocha noblesy, sklenené posuvné dvere sa stanú stredobodom priestoru a praktickým prvkom. Ani cena dverí nebude pre vás likvidačná, jej primeraná výška za dizajnový prvok je v súlade s tvorbou moderného a príjemného interiéru.