Sklenené dvere sa dajú vytvoriť v mnohých dizajnových štýlochSklenené dvere sa dajú vytvoriť v mnohých dizajnových štýloch

Veľké priestory nie sú častokrát využívané na 100%, ale ich rozdelením na menšie miestnosti dokážeme prakticky využiť celú plochu. Rozdelenie je možné viacerými spôsobmi, vymurovaním z tehál alebo postavením sadrokartónovej ľahkej priečky, predeliť ich paravánom, no najmodernejší spôsob je sklenená priečka s dverami, ktorá svoju úlohu splní a navyše zabezpečí prísun denného svetla do priestoru.

door-1835474_640

Sklo je žiadané hlavne kvôli vlastnostiam ako je nadčasovosť, štýlovosť, moderný dizajn a tiež jednoduchá údržba. V akejkoľvek forme je sklo v interiéri prínosom, no ak je použité na výrobu dverí, opticky dokáže celý priestor zväčšiť a zariadeniu dodá nádych luxusu a elegancie. Dverné krídla sa môžu otvárať alebo posúvať do strán, a práve tento typ dverí je žiadaný prevažne v menších priestoroch, kde niet veľa miesta na to, aby ste mohli dverné krídla otvárať.

O bezpečnosť sa pri sklenených dverách nemusíte obávať, pretože sa vyrábajú výlučne z bezpečnostného skla hr.8mm. Povrchová úprava či farebné vyhotovenie je na rozhodnutí zákazníka, či dá prednosť číremu alebo matnému variantu alebo staví na grafosklo, polep fóliou či tlač grafických vzorov priamo na sklo. Vynikajúca je možnosť navrhnúť si vlastný vzor, čím získa celý priestor originálny vzhľad a osobitý štýl.

showroom-1188626_640

Montáž sklenených dverí by ste mali zveriť do rúk odborníkom, ktorí v tom majú prax a vedia si poradiť s každým prípadným problémom pri ich osadzovaní. Vopred vás aj upozornia na nedostatočnú pripravenosť priestoru pred montážou, ktorá by mohla sklenené dvere spôsobiť zbytočné komplikácie a nečakané problémy po začatí práce.

Vlastnosti sklenených dverí využívame aj v kanceláriách, obchodných priestoroch či v administratíve, kde je nutnosť zabezpečiť súkromie, ale zrakový kontakt nie je prerušený, pretože sklenené dvere či celé priečky dokážu priestor rozdeliť rozumným spôsobom: vidíme sa, no zároveň má každý svoje súkromie.