Vývoj panských šiltoviekVývoj panských šiltoviek

Pánske šiltovky https://trenchtown.sk/kategoria-produktu/siltovky/ sú neodmysliteľnou súčasťou každého pánskeho šatníka. Väčšina z nás mala túto pokrývku aspoň raz za život na hlave. Z roka na rok sa objavujú nové dizajny či trendy šiltoviek, ale tiež motívy, či rôzne prevedenia, s ktorými výrobcovia experimentujú za účelom lepšieho nosenia. Obľúbené sú aj klasické šiltovky, ktoré ľudia poznajú používajú už od nepamäti. Majú zväčša ohnutý šilt a tiež nastaviteľný pásik s kovovou prackou, ktorá sa nachádza v zadnej časti šiltovky. Tento tzv. pásik je veľmi praktickým prvkom, ktorý sa nachádza na mnohých šiltovkách. Okrem typu s kovovou prackou môže nastavenie šiltovky byť aj s plastovým pásikom, ktorý je dierkovaný a dajú sa na ňom nastaviť rôzne veľkosti šiltovky.

šiltovky

Takéto šiltovky uzreli svetlo sveta už 19. storočí na istom bejzbalovom zápase, ktorý sa odohral na území USA. Práve v ňom hráči použili tento už dnes po celom svete preslávený módny doplnok. Slúžil im ako prevencia pred slnkom, ktoré im častom krát nechcene “znepríjemňovalo” a zaťažovalo hru a nedovolilo im hrať podľa ich predstáv. Táto skvelá pomôcka sa ihneď osvedčila a za krátko ju začali používať všetky tými v lige. Šiltovky sa neskôr rozšírili do celého sveta, kde sa začali vyrábať vo veľkom. Začali sa vyrábať v rôznych farbách a tiež prevedeniach. V trende sú šiltovky aj s rovným šiltom. Preslávili ich hlavne reperi a umelci približne v 90. rokoch. Používali ich hlavne americkí umelci.

šiltovky

Takéto šiltovky sa stali ich dennou súčasťou, ktoré používali aj mimo svojej umeleckej sféry. Používali ich hlavne na svojich vystúpeniach, koncertoch či na rôznych akciách, kde vystupovali. Často krát ich mali nasadené opačne, čiže so šiltom do zadnú. Aj v dnešnej dobe tento druh šiltovky tak zvyknú nosiť hlavne mladí ľudia. Ľudom sa tento typ šiltovky veľmi páčil, a preto sa zakrátko rozšíril do celého sveta a tiež do rôznych oblasti. Samozrejme dneska sa už šiltovky zvyknú používať ako módny doplnok. Preto nie je vôbec zvláštne ak uvidíte niekoho so šiltovkou v interiéri či vtedy ak vonku po slnku nie je ani slychu.