Zásteny môžu mať aj pekný grafický dizajnZásteny môžu mať aj pekný grafický dizajn

Zariadenia do priestorov, v ktorých trávime najviac času, si vyberáme dosť poctivo. Najfrekventovanejšia miestnosť v byte je kuchyňa, a pretože v nej budeme variť a podávať jedlo, pri tomto rituáli chceme mať pohodlie, pekné prostredie a príjemné veci okolo seba, samozrejme, hygienicky čisté. Iba tak si jedlo dokážeme dokonalo vychutnať.

Moderná kuchyňa s moderným vybavením

Udržiavať čistotu priestorov je samozrejmosť, o to viac to platí v priestoroch, kde dochádza ku kontaktu s potravinami či surovinami na ich výrobu, teda v kuchyniach. Tam sa radi usádzame za stôl a vychutnávame dobré jedlo, preto aj prostredie by malo byť príjemné, vyžarujúce pokoj, vhodné na stolovanie a hygienicky čisté. Kuchynské linky či celé zostavy dnes nesú sklenené zásteny do kuchyne znaky moderného poňatia aj tohto priestoru a stále viac v nich nachádzame aj nové materiály, také, ktoré sú ľahko udržiavateľné a zároveň kvalitné.

Pracovný pult v kuchyni je určený na prípravu jedla, teda sa na ňom spracúvajú všetky suroviny, ktoré na to potrebujeme, majú rozličnú konzistenciu a manipulácia s nimi je niekedy dosť problematická, takže sa môže stať, že kúsok z niektorej suroviny alebo tekutiny „skončia“ na stene či na skrinkách. Zabrániť tomu sa nie vždy dá, ale eliminovať následky je jednoduché, stačí, ak si ako zástenu medzi pult a skrinky vyberiete sklenenú dosku.

Úpravy povrchov sú dôležité

Obklad steny zo sklenenej dosky tvorí vynikajúcu ochranu omietky steny pred znečistením, ktoré sa z nej dosť problematicky odstraňuje. Zástena zo skla splní aj požiadavky najnáročnejších zákazníkov, ktorí tešia z moderného dizajnu, pretože okrem toho, že odoláva vysokým teplotám je odolná aj voči poškriabaniu, dokonalo ladí s minimalistickým štýlom, ktorý je dnes „in“. Tomu nahrávajú aj povrchové úpravy dosiek v jednofarebnom variante alebo v digitálnej grafickej potlači. Farebné akcenty sklenenej zásteny sú vecou vkusu majiteľa a môžu mať mnohé podoby, takisto grafické stvárnenie nemá obmedzenie, svoj obľúbený motív môžete mať na očiach každý deň. Nečistoty sa zo skla dajú rýchlo odstrániť jednoduchými a dostupnými umývacími prostriedkami.